Pas ngjarjes tragjike, vdes futbollisti i njohur i Premierligës

597

Mesfushori anglez, Peter Whittingham ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare.

Ish futbollisti i Aston Villës, kishte pësuar goditje traumatike në kokë pasi u përplas në tokë duke ecur shkallëve të një kafeneje në Londër.

Kjo ngjarje kishte ndodhur në mars të vitit të kaluar, dhe që nga atëherë Whittingham ka qenë nën kujdesin e stafit mjekësor.

Gjatë karrierës së tij 15 vjeçare në futboll, Whittingham ka luajtur për Aston Villë, Burnleyn, Derby Countyn, Cardiffin dhe Blackburnin.