Pamje nga festa e vashave të Dritës pasi u stolisën me titullin kampion!

229
KV Drita - kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD

Klubi i volejbolit “Drita” e ka fituar edhe ndeshjen e tretë me radhë në finale ndaj M-Technologie.

Me këtë fitore, vashat nga Gjilani shpallen kampione të Kosovës për herë të pestë në histori, raporton Gazetasheshi.com.

“Intelektualet” triumfuan 3:0 në sfidën e sotme të luajtur në Gjilan për ta kompletuar kështu një edicion me plotë sukses (25:22, 25:17, 25:19).

Skuadra e Lorik Ilazit ka dominuar plotësisht në këto tri finale, duke i fituar të trijat me rezultat të pastër 3:0, dhe kjo është vetëm një vazhdimësi e punës së mirë që është bërë në këtë ekip.

Më poshtë mund të gjeni pamjet nga ceremonia e ngritjes së trofeut:

Kapitenja e KV Dritës, Adelajda Prenga duke pranuar trofeun e kampionit nga Bahri Gjinovci, kryetar i Federatës së Volejbollit të Kosovës
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD
KV Drita – kampione për edicionin 2020/21 | FOTO: Lumi HD

/Gazeta Sheshi/