Orari i plotë i Superligës së Kosovës në futboll për edicionin e ri

244

Është hedhur shorti për sezonin e ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshje interesante na presin që në fillim të këtij sezoni, shkruan Gazetasheshi.com

Në këtë kampionat pritet të ketë luftë të madhe për titullin kampion ku shumë skuadra janë përforcuar dukshëm dhe janë duke u përgatitur maksimalisht që të jenë gati

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë orarin e plotë e Superligës së Kosovës:

Java e parë:

Drita – Llapi

Trepca ’89 – Arbëria

Prishtina – Drenica

Besa – Ballkani

Feronikeli – Gjilani

Java e dytë:

Ballkani – Feronikeli

Llapi – Gjilani

Drenica – Besa

Arbëria – Prishtina

Drita – Trepca ‘89

Java e tretë:

Trepca ’89 – Llapi

Besa – Arbëria

Prishtina – Drita

Feronikeli – Drenica

Gjilani – Ballkani

Java e katërt:

Drenica – Gjilani

Arbëria – Feronikeli

Drita – Besa

Llapi – Ballkani

Trepca ’89 – Prishtina

Java e pestë:

Besa – Trepca ‘89

Feronikeli – Drita

Gjilani – Arbëria

Ballkani – Drenica

Prishtina – Llapi

Java e gjashtë:

Arbëria – Ballkani

Llapi – Drenica

Drita – Gjilani

Trepca ’89 – Feronikeli

Prishtina – Besa

Java e shtatë:

Feronikeli – Prishtina

Besa – Llapi

Gjilani – Trepca 89

Ballkani – Drita

Drenica – Arbëria

Java e tetë:

Drita – Drenica

Trepca ’89 – Ballkani

Llapi – Arbëria

Prishtina – Gjilani

Besa – Feronikeli

Java e nëntë:

Gjilani – Besa

Ballkani – Prishtina

Drenica – Trepca ‘89

Feronkeli – Llapi

Arbëria – Drita

/Gazeta Sheshi/