Orari dhe gjyqtarët: Nuza në Mitrovicë, Tahiri në Prishtinë

170

Java e 26-të në Raiffaisen Superligë nisë me duelin ndërmjet Trepçës ’89 dhe Gjilanit, sfidë të cilën do ta drejtojë Genz Nuza. Bilbili për ndeshjen derbi të kësaj jave ndërmjet Prishtinës dhe Hajvalisë i është besuar Fatmir Tahirit, ndërkohë Artan Tahiri është deleguar në duelin e zjarrtë në Vushtrri, me ç’rast skuadra që bartë këtë emër do ballafaqohet me kampionin dhe liderin aktual Feronikeli, raporton Gazeta Sheshi.

Raiffeisen Superliga – Java 26

E premte – Ora 15:00

Trepça ‘89 – Gjilani                    SSK

G.Nuza. J.Musolli.M.Berisha. B.Gashi

 

E shtunë – Ora 15:00

Istogu – Llapi                            SSK

B.Kosumi. S.Berisha. S.Haziri. S.Isufi

 

E diel – Ora 15:00

Vushtrria – Feronikeli                 SSK

A.Tahiri. D.Preniqi. F.Sekiraqa. B.Jahmurataj

 

Besa – Drenica

N.Rraci. A.Ejupi. E.Zeqiri. I.Shuleta

 

Drita -Liria

K.Vula. V.Kelmendi. B.Rama. G.Shala

 

Prishtina – Hajvalia

F.Tahiri. B.Morina. A.Latifi. M.Bejtullahu