Orari dhe gjyqtarët nga Liga e Dytë, juniorët dhe kadetët

1074

Këtë fundjavë luhen ndeshejt e xhiros së tretë të Ligës së Dytë. Xhiro e tretë luhet edhe te juniorët e Superligës, derisa startojnë juniorët në Ligën e Parë.

Luajnë edhe kadetët. Gazeta Sheshi ua sjell orarin e plotë dhe gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve.

Liga e Dytë – Java 3 

Grupi A 

E shtunë

Baran: Lugu i Baranit – Përparimi

 1. Lavdrit Nuhiu
 2. Albion Ramadani
 3. Hekuran Osmani

E diele

Brestovik: Leshani – Ratkoci

 1. Valmir Selmonaj
 2. Granit Jahaj
 3. Avdyl Bajramaj

Vragoc: Iliria  – Ujëvara e Malisheves

 1. Arben Fazlia
 2. Besmir Haxhikadrija
 3. Flamur Nagavci

Istog: Onix Banjë – Gryka

 1. Valbon Hoxha
 2. Zgjim Rrahimi
 3. Faton Jakupi

Novosellë: Dukagjini – Behari

 1. Besnik Meholli
 2. Fixhirie Sadiku
 3. Granit Koci

Brekoc: Luftëtari – Australia

 1. Fitim Sadriu
 2. Besnik Derguti
 3. Alban Ukzmajli

 

Irzniq: Besa – Opoja

 1. Ardit Halilaj
 2. Gani Germizaj
 3. Admir Krasniqi

Skivjan: Rilindja e Kosovës – Dushkaja

 1. Kujtim Krasniqi
 2. Bedri Beshiri
 3. Altin Zhegrova

Grupi B

E diele

Karaçevë: Kaolini – Besëlidhja

 1. Lulzim Ademqaj
 2. Lulzim Shala
 3. Arbër Krasniqi

Tërnë: Tefik Canga – Dardana

 1. Petrit Rama
 2. Valon Gara
 3. Gentrit Restelica

Rahovec: 18 Korriku – Xërxa

 1. Liridon Bunjaku
 2. Albion Hyseni
 3. Berat Hamiti

Shtime: Vjosa – Minatori

 1. Gzim Ibrahimi
 2. Enis Bejtullahu
 3. Premtim Hyseni

E hënë

Gjilan: Galaksia – Bashkimi (K) (ora 16:00)

 1. Kujtim Pantina
 2. Egzon Tahiri
 3. Ismajl Zejnullahu

Kastrioti – Lepenci

 1. Valon Musolli
 2. Kushtrim Maloku
 3. Ramadan Bekteshi

Kika pushon

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 15:00)

Juniorët Superliga – Java 3 

E shtunë

Pejë: Besa – Trepça

 1. Besnik Batalli
 2. Egzon Kuqi
 3. Besmir Haxhikadrija

Gjakovë: Vëllaznimi – Prishtina

 1. Isak Ceroviku
 2. Fisnik Rama
 3. Veton Hasi

Vushtrri: Vushtrria – Gjakova

 1. Arbnor Bullatovci
 2. Blerta Kaqiu
 3. Fitore Govori

E diele

Prishtinë: Flamurtari – Llapi

 1. Liridon Selmani
 2. Ardian Ademi
 3. Eridon Podvorica

Obiliq: KEK-u – Feronikeli

 1. Liridon Bulliqi
 2. Gramos Bullatovci
 3. Muharrem Hamiti

Prishtinë: 2 Korriku – Liria

 1. Shpetim Hasani
 2. Leutrim Azemi
 3. Burim Halili

Prishtinë: Ramiz Sadiku – Hajvalia

 1. Berat Berisha
 2. Fitim Kastrati
 3. Granit Musolli

E hënë

Mitrovicë: Trepca ’89 – Drenica

 1. Bekim Dërguti
 2. Xhelal Sejdiu
 3. Arlind Osmani

 

Juniorët Liga e Parë – Java 1

E shtunë

Ferizaj: Ferizaj – Drita

 1. Petrit Rama
 2. Valon Gara
 3. Gentrit Restelica

E diele

Fushë Kosovë: Fushë Kosova – Ereniku

 1. Mentor Ajeti
 2. Shqipërim Lladrovci
 3. Getuar Thaqi

Ferizaj: Dinamo – Gjilani

 1. Bekim Rudari
 2. Amir Hamza
 3. Besfort Hyseni

Tërnë: T. Canga – Rilindja

 1. Arlind Haxhiu
 2. Visar Dogani
 3. Kushtrim Berisha

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)

 

Raiffeisen Superliga Kadetët – Java 2

E shtunë

Prizren: Liria – Llapi (Ora 11:00)

 1. Gentrit Zogaj
 2. Alban Ukzamjli
 3. Bekim Derguti

Mitrovicë: Trepca ’89 – Ferizaj (Ora 15:00)

 1. Granit Gashi
 2. Besart Osmani
 3. Edvat Alijaj

Mitrovicë: Trepca – Drenica (ora 14:00)

 1. Labinot Metaj
 2. Korab Metaj
 3. Albion Qelaj

E diele

Drenas: Feronikeli – Besa (Ora 13:00)

 1. Fatmir Sekiraqa
 2. Grant Hyseni
 3. Visar Kupina

Obiliq: Prishtina – Hajvalia (Ora 11:00)

 1. Alban Shala
 2. Shpetim Selmani
 3. Valon Mustafa