Objektivi i ri i Barcelonës do t'ju befasojë

194

Andre-Pierre Gignac thuhet se ka hyrë në listën e objektiva të mrekullueshme të Barcelonës, si pjesë e kërkimit të tyre për zëvendësuesin e ‘MSN-së’.

Sipas Mundo Deportivo, sekretar teknik i Barcelonës, Robert, është kthyer në Amerikën e Jugut për të mbajtur bisedime me objektivat në rajon dhe përpjekjet e tij kanë marrë atë Gignac.

Është e kuptueshme se Robert ka folur tashmë me reprezentuesin francez dhe përfaqësuesit e tij për të mësuar disponueshmërinë e tij dhe dëshirën për të luajtur për Blaugranat.

Gazeta kanë shkruar të shtunën se Barca po shikon mundësinë për një ‘veteran’, dhe Gignac është parë si një nga ata, me Robert që ka raporte të mira me 30-vjeçarin, i cili gjithashtu ka eksperiencë në nivelin e lartë.

Megjithatë, katalanasit nuk kanë përjashtuar nënshkrimin e një sulmues të ri.

Ndryshe, Gignac shënoi 77 gola në 186 paraqitje për Marseille, përpara se të bashkohet me Tigres verën e kaluar, ku u zgjedh golashënuesi më i mirë i Ligës MX Clausura.