Nuk ia keni idenë kush është futbollisti më i shpejtë në Premierligë

224
Është publikuar lista e 10 futbollistëve më të shpejtë në Premierligë.

Sipas “The Sun”, i pari në “Top-10” është futbollisti i Manchester United, Anthony Martial.

Treshja e parë kompletohet nga dy futbollsitë të Leicester Cityt, Jamie Vardy dhe Jeffrey Schlupp, përcjellë “Lajmi.net”.

Më poshtë e keni listën prej 10 lojtarëve më të shpejtë në elitën e futbollit anglez.

table-fastest-players-landscape1