Një person në Japoni vret 19 persona dhe plagos 45 të tjerë

149
Raportet e fundit nga Japonia flasin për 19 persona të vrarë dhe 45 të plagosur, pasi që një person i inatosur i ka therur me thikë.

Sulmi ka ndodhur në qytetin e Sagamiharas, në perëndim të Tokios.

Besohet se sulmi ka ndodhur në një ndërtesë për njerëz me nevoja të veçanta.

Mediat japoneze raportojnë se personi i cili la të vdekur 19 veta dhe të lënduar rreth 45, është arrestuar.