Nis votimi në rundin e parë, në sallë 82 deputetë

107
Selvije Halimi nga PDK, Njomza Emini nga LDK, Sasha Mirosavljeviç nga Srpska dhe Danush Ademi nga 6+, janë të propozuarit nga grupet parlamentare për komisionin për verifikimin e votave të presidentit të vendit.

Donika Kadaj Bujupi ka propozuar Ilir Dedën në emër të opozitës së bashkuar.

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli, kur i ka lexuar emrat e anëtarëve të Komisionit, Ilir Dedën e ka përmendur si përfaqësues të Vetëvendosjes, ndërsa ka thënë se AAK e Nisma nuk kanë përfaqësues në Komision.

Në sallë janë 82 deputetë. Votimi ka nisur./koha.net/