Ndeshjet e mbetura të Realit, Barçës dhe Atleticos, kush është favorit?

140

Lufta për titull në La Liga është hapur pas humbjes së Barcelonës ndaj Real Sociedadit.

Barca tani është katër pikë larg Real Madridit dhe tre nga Atletico, ndërsa deri në fund të kampionatit kemi edhe gjashtë ndeshjes.

Më poshtë keni ndeshjet e mbetura të treshes pretendente për titull.

Ndeshjet e Real Madridit deri në fund të kampionatit: Getafe (Mysafir), Villarreal (Vendas), Rayo (Mysafir), Real Sociedad (Mysafir), Valencia (Vendas) dhe Deportivo (Mysafir).

 

Ndeshjet e Barcelonës deri në fund të kampionatit: Valencia (Vendas), Deportivo (Mysafir), Sporting Gijon (Vendas), Betis (Mysafir), Espanyol (Vendas) dhe Granada (Mysafir).

Ndeshjet e Atletico Madridit deri në fund të kampionatit: Granada (Vendas), Bilbao (Mysafir), Malaga (Vendas), Vallecano (Vendas), Levante (Mysafir) dhe Celta Vigo (Vendas).