Mustafa të mërkurën në Bruksel

124

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, do të udhëtojë për Bruksel.

Siç njofton zyra për media e kryeministrit, Mustafa të mërkurën do të takohet me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

“Gjatë takimit, do të bisedohet për procesin e liberalizimit të vizave dhe proceset tjera integruese evropiane të Republikës”, thuhet në njoftim.