Muja largohet nga Trepça ’89

953

Arbnor Muja, është larguar nga klubi i Trepçës ’89, shkruan Gazetasheshi.com.

Futbollisti përmes një postimi në profilin e tij, ka theksuar se e ka përmbyllur aventurën me ’89-shin.

Ai ka falendëruar të gjithë bashkëlojtarët, stafin teknik dhe tifozët, gjithashtu i ka uruar suksese klubit në të ardhmen.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetar mitrovicas, përmes këtij postimi desha të i’u njoftoj që aventura ime tek klubi Trepça 89 ka përfunduar, faleminderit të gjithëve për mbështetjen, veçanërisht presidentit Abedin Zeka, stafit teknik dhe bashkëlojtarëve. Klubit i dëshiroj suksese në të ardhmen, kurse për të ardhmen time do vendosi shumë shpejt.

22 vjeçari pritet të transferohet te Drita, sipas mediumeve që kanë raportuar se futbollisti e ka arritur marrëveshjen me klubin gjilanas.

/Gazeta Sheshi/