Milan refuzon Chelesan për këtë futbollist

195

Chelsea janë refuzuar për mbrojtësin e ri Alessio Romangoli nga skuadra e Milanit.

Italiani që është pjesë e U-21 të Italisë ka pasur ofertë nga Blutë, por që është refuzuar nga Rossonerët.

Gazzetta dello Sport shkruan se klubi nga Liga Premier ka bërë ofertë duke e testuar Milanin.

Sipas gazetës Chelsea ka një buxhet prej 100 milionë euro dhe kanë bërë ofertë edhe për Kalidou Koulibaly të Napolit. Oferta për të ka qenë 50 milionë euro.

Antonio Conte ëshët bazuar në Itali për të përforcuar në mbrojtje.