Milan-Carpi, rezultat totalisht i papritur

143
Milan ka dëshpëruar në ndeshjen e dytë me Cristian Brocchin. Kuqezinjtë nuk arritën ta mposhtin skuadrën e Carpit në “San Siro”. Ndeshja nuk prodhoi asnjë gol dhe u mbyll 0:0.

Milani mbetet në vendin e 6 në tabelë me 53 pikë, ndërsa Carpi është i 17-ti me 32 sosh.