Messi në Turqi, çfarë ndodhi?

223

Tentativa për grusht shtet, nga ushtria turke, e ka detyruar Lionel Messin që ta anuloj vizitën në Turqi.

Ylli argjentinas kishte planifikuar ta luajë një ndeshje për bamirësi, ne Turqi, me disa lojtar dhe ish lojtarë të Barcelonës.

Messi ishte paraparë që të udhëtoj sot drejtë Antalisë për të marrë pjesë në turneun e bamirësitë, të organizuar nga Samuel Ero’o.

Por, Messi thuhet se ka anuluar vizitën në Turqi pas tentativës për grusht shteti nga ushtria turke, përcjell Express.