Mësoni sa ka shpenzuar Unitedi për mesfushorë që nga largimi i Pogbas (Foto)

189

Manchester Unitedi është i vendosur që ta rikthejë Paul Pogban këtë verë, ndërsa shuma e transferimit pritet të jetë rreth 120 milionë euro.

Kujtojmë që mesfushori francez u largua nga Old Traffordi në vitin 2011, ndërsa që atëherë Unitedi nuk ka pasur fat me mesfushorët, përkundër shpenzimeve të mëdha.

Në total, klubi anglez ka shpenzuar 152 milionë funte (182 milionë euro) për transferimin e shtatë lojtarëve për atë pozitë, të cilët kryesisht nuk kanë qenë zgjedhje e duhur.

Më poshtë, Telegrafi transmeton disa nga mesfushorët qendrorë të transferuar nga Unitedi që prej largimit të Pogbas dhe çmimet e tyre.

Shinji Kagawa (19.2 milionë euro)

shinji

Nick Powell (7.2 milionë euro)

nick

Marouane Fellaini (33.7 milionë euro)

f

Juan Mata (44.5 milionë euro)

mata

Ander Herrera (35 milionë euro)

ander

Bastian Schweinsteiger (14.4 milionë euro)

shweini

Morgan Schneiderlin (29 milionë euro)

morgan