Mësoni dhjetë futbollistët më të paguar në botë (Foto)

155

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në planet. Kjo është ajo që publikohet nga gazeta franceze France Football sipas së cilës, sulmuesi argjentinas i Barcelonës është dominues në këtë klasifikim të veçantë.

France Football e përpiloi këtë renditje duke u bazuar te paga bruto, bonuset, kontratat publicitare dhe shpërblimet për firmat e tyre.

Sipas revistës franceze, Messi kryeson me 74 milionë euro të fituara në vit.

Menjëherë pasi tij në vendin e dytë qëndron Cristiano Ronaldo me 67.4 milionë, ndërsa i treti është Neymar me 43.5 milionë euro në vit.

Ajo që të bën përshtypje është se këta futbollistë kryesojnë listën e lojtarëve më të paguar për të tretin vit radhazi.

1.Lionel Messi (Barcelona) 74 milionë euro

Lionel+Messi+FC+Barcelona+v+Real+Madrid+CF+kegpgKGnTmUx
2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 67,4 milionë euro

Cristiano+Ronaldo+FC+Barcelona+v+Real+Madrid+120hefUFSmVx
3. Neymar JR (Barcelona) 43,5 milionë euro

neymar-do-ta-fitoj-euml-lsquo-topin-e-art-euml-rsquo_hd.jpg
4. Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain) 28,5 milionë euro

Zlatan+Ibrahimovic+Paris+Saint+Germain+v+Manchester+UJAM5htJv--x
5. Thiago Silva (Paris Saint-Germain) 26,5 milionë euro

chelsea-b-euml-n-gati-ofert-euml-n-p-euml-r-thiago-silvan_hd.jpg
6. Angel Di Maria (Paris Saint-Germain) 26 milionë euro

Angel+Di+Maria+Chelsea+FC+v+Paris+Saint+Germain+XCO4-hjQMZzx
7. Gareth Bale (Real Madrid) 24,5 milionë euro

balet
8. Thomas Muller (Bayern Munich) 23,6 milionë euro

muller-uron-n-euml-gjuh-euml-n-shqipe-foto_hd.jpg
9. Andres Iniesta (Barcelona) 21,5 milionë euro

iniesta-p-euml-rkrah-messin-p-euml-r-topin-e-art-euml_hd.jpg
10. Luis Suarez (Barcelona) 20,3 milionë euro

suarez-realizon-golin-e-kat-euml-r-t-euml-kampionit-spanjoll-video_hd.jpg