“Më i miri i botës është Kawhi Leonard, e jo Stephen Curry”

148

Ish-ylli i basketbollit amerikan, Charles Barkley, i cili aktualisht po e ushtron rolin e analistit ka deklaruar se Stephen Curry, basketbollisti i Golden State Warriors, nuk është më i miri në ligën NBA, transmton Gazeta Sheshi.

“Stephen Curry është lojtar i mirë ne ofensivë, mirëpo Kawhi Leonard është më i kompletuar. Më herë i tillë ishte LeBron James, mirëpo tani gjërat kanë ndryshuar dhe më i miri në NBA, është Kawhi”, ka deklaruar Barkley.

/Gazeta Sheshi/