Mbyllet Itali-Shqipëri, rezultat i papritur

246

Është mbyllur pa fitues miqësorja e Kombëtares së Shqipërisë me atë të Italisë, për grupmoshën U-21. 

90 minutëshi nuk e solli asnjë gol dhe kësisoj përfundoi me rezultat të bardhë, 0:0.

Ndeshja u zhvillua në Itali, në San Benedetto të Trontos.

Skuadra e Redi Jupit tregoi formë shumë të mirë, ani pse përballë kishte një fuqi të madhe si Italia.