Mbyllet Bullgari – Kosovë, rezultat katastrofal

298
Kosova pëson edhe humbjen e tretë në ndeshjet kualifikuese për “Eurobasket 2017”.

Përfaqësuesja në ndeshjen e tretë u mposht nga Bullgaria.

Përkundër lojës më të mirë të Kosovës në pjesën e parë, bullgarët fituan në fund me epërsi solide, 105:84.

Në dy ndeshjet e para, Kosova u mposht nga Sllovenia dhe Ukraina.