Marchisio, njoftimi zyrtar zbulon diçka të tmerrshme

116

Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, ka pësuar këputje të ligamentit.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Juventusit, e cila ka paralajmëruar që mesfushori do t’i nënshtrohet një operacioni nesër.

Në këtë mënyrë, Marchisio ka humbur pjesën tjetër të sezonit me Juven dhe sipas të gjitha gjasave edhe Kampionatin Evropian 2016.

Ndryshe, Juventus e fitoi ndeshjen ndaj Palermos 4:0.