Maratonë sensibilizuese për femrat e keqtrajtuara (FOTO)

139

Edhe këtë të diel, sheshi ‘Zahir Pajaziti’ ishte i stërmbushur. Por që kjo e diele u dallua. Qindra pjesëmarrës kishin dal që të marrin pjesë në mini-maratonën ‘Vrapo edhe ti’ në përkrahje të femra të keqtrajtuara.

Organizatorët e kësaj gare Diellza Kolgeci dhe Afërdita Paqarada, edhe këtë vit kanë bashkuar edhe njëherë forcat për ta organizuar këtë mini-maratonë, shkruan Zëri.

Afërdita Paqarada tha se kjo iniciativë ka marrë përkrahje të konsiderueshme dhe se kanë pasur bashkëpunim të mirë me institucionet.

13062527_779229302208484_8762817328808313901_n 13082715_779229315541816_3854179953901192398_n 13092138_779229368875144_7950476639081804005_n 13103301_779229442208470_5046251209601428885_n