Mancini gjen fjalë të mira pas turpërimit nga Tottenham

173
Roberto Mancini është deklaruar për humbjen e thellë të Interit prej 6:1 nga Tottenham në miqësore.

Kujtojmë se kjo është një humbje tjetër pas asaj 3:1 nga PSG dhe 4:1 nga Bayer Munich.

Edhe pse trajneri i Interit shpreh keqardhje për humbjen, ai përmend të mirat që skuadra e tij ka marrë pas kësaj ndeshje.

“Askujt nuk i pëlqen të humbas, sidomos 6:1, por përtej rezultatit, kjo ishte hera e parë që lojtarët tanë të rëndësishëm luajtën së bashku”, ka deklaruar pas ndeshjes Mancini