Manchester United – Dortmund, rezultat turpërues (Video)

354

ose Mouirnho ka pësuar disfatën e parë me Manchester Unitedin. Këta të fundit kanë pësuar nga Borussia Dortmund, me rezultat 4:1, në kuadër të International Champions Cup.

Golat për ekipin gjerman i kanë shënuar Gonzalo Castro (19 dhe 90), Pierre-Emerick Aubameyang (36) dhe Ousmane Dembele (57).

Kurse, Henrik Mkhitaryan, në minutën e 59-të, ka shënuar golin e vetëm për ‘Djajtë e Kuq’.

Në këtë ndeshje ka luajtur edhe Adnan Januzaj, i cili është inkuadruar në lojë në vend të Henrik Mkhitaryait, në minutën e 66-të.

https://www.youtube.com/watch?v=-sKaMzX7FNA