Manchester City vs Real Madrid – Formacionet e mundshme

134

Manchester City dhe Real Madrid do zhvillojnë betejën e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma në Etihad Stadium. Dy trajnerët kanë shqetësimet e tyre për të vendosur formacionin më të mirë, pasi disa nga lojtarët kryesorë në dy taboret mund të mos jenë të gatshëm për lojë.

Në vazhdim ju sjellin formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Manchester City XI: Hart; Sagna, Otamendi, Kompany, Clichy; Fernando, Fernandinho; Navas, Bruyne, Silva; Aguero. 

Real Madrid XIKeylor; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema, Cristiano.