Man City “bombardon” Stoke Cityn (VIDEO)

151

Manchester City shënoi fitore të lehtë ndaj Stoke Cityt duke e mposhtur me rezultat të thellë 4:0. Fernando, Sergio Aguero dhe dy gola nga Kelechi Iheanacho e vulosën triumfin e “Citizens”.

Me këtë fitore Manchester City ngjitet në kuotën e 64 pikëve, nëntë pikë më pak se kryesuesi Leicester, dhe pesë pikë më shumë se Manchester United që ka vendin e pestë por një ndeshje më pak të zhvilluar.

https://www.youtube.com/watch?v=CQfB45_5ujA