Lukasz Piszczek “shpërthen” në lot pas triumfit në Kupën e Gjermanisë

178

Borussia Dortmund e ka fituar trofeun e Kupës së Gjermanisë.

“Milionerët” triumfuan sonte në finale ndaj Red Bull Leipzig.

Rezultati përfundimtar ishte 4 me 1, por ka mundur që ky takim të shoqërohet edhe me më shumë gola.

Jadon Sancho dhe Erling Haaland shënuan nga dy gola për skuadrën Borussia Dortmund.

Në anën tjetër, Dani Olmo shënoi një gol të bukur për Leipzig.

Ky është trofeu numër 5 i  fituar i Kupës së Gjermanisë për Dortmundin.

Pas ndeshjes ka shpërthyer në lot mbrojtësi i kësaj skuadre, Lukasz Piszczek. Ai do të largohet në fund të këtij edicioni dhe triumfi sonte e emocionoi jashtëzakonisht shumë atë