Luis Suarez-Aston Villa, e pabesueshme

165
Një statistikë e pabesueshme që e krahason efikasitetin e Luis Suarezit dhe klubit të Premierligës, Aston Villa.
Uruguaiani ka shënuar tetë gola brenda një jave për Barcelonën, katër ndaj Deportivo La Corunas dhe katër ndaj Sporting Gijonit.

Kështu Suarez brenda pak ditësh ka shënuar një gol më shumë se që ka shënuar Aston Villa gjatë tërë vitit 2016, vetëm shtatë.

Rrjedhimisht, kjo skuadër është përshëndetur nga elita e futbollit anglez.