Llapi do të luaj me Shkupin në Ligën e Konferencës

531

Është hedhur shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, shkruan Gazetasheshi.com

Skuadra e Llapit do të përballet me ekipin shqiptar nga Maqedonia e Veriut, FC Shkupi 1927.

Ekipi i Llapit është shpallur fituese e Kupës së Kosovës. Ndërsa, Shkupi është nënkampione e Maqedonisë së Veriut.

Ndeshjet do të luhen me sistemin vajtje-ardhje me datë 8 dhe 15 korrik, llapjanët në duelin e parë do të udhëtojnë, kurse në përballjen e dytë do të jenë mikëpritës te Shkupit.

/Gazeta Sheshi/