Llamkos Kosova e atëhershme dhe Vushtrria e sotme, çfarë ndryshimi

338

Klubi i Vushtrrisë që para këtij edicioni kishte emrin Llamkos Kosova, arriti që në edicionin 2013/14 ta fitojë titullin e kampionit në krye me trajnerit Ismet Munishi.

Dhe, trofeu i më të mirit erdhi vetëm një edicion pas atij kur Vushtrria kishte mbijetuar në Superligë.

Atëbotë (2013/14), Vushtrria 24 pikë i pati fituar vetëm pas 12 ndeshjeve. Ndërsa, sivjet, nga 24 xhiro i ka 24 pikë, transmeton Gazeta Sheshi.

Ndryshim i madh për pak vite te ekipi që sivjet rrezikon shumë rënien nga Superliga.