Liverpooli lëshon dorën, 30 milionë për një të ‘panjohur’

170

Liverpooli është i interesuar që të përforcohet gjatë afatit kalimtar veror dhe njëri ndër lojtarët që pëlqehet është Andriy Yarmolenko i Dinamo Kievit.

‘The Reds’ janë të gatshëm të japin 30 milionë euro për lojtarin e Dinamo Kievit.

Për të arritur te Yarmolenko, Liverpooli duhet të mposhtë konkurrencën e skuadrave londineze Tottenham dhe Arsenal.

Anësori 26 vjeçar ka shënuar 15 gola këtë vit ne mes të Kupës dhe kampionatit.

jarmolnekov-780x439