Liverpooli largon drejtorin sportiv

157

Liverpooli ka konfirmuar përmes faqes zyrtare se drejtori sportiv i saj, Ian Ayre, ne perfundim te majit 2017 do te largohet nga ai funksion. Kontrata e tij skadon ne fund te majit dhe nuk do te riperterihet.

Ai ka qene pjesë e Liverpoolit që nga viti 2007, ndërsa ishte promovuar në rolin e drejtorit sportiv në vitin 2013.

“Liverpooli konfirmon se Ian Ayre nuk do të jetë më drejtor sportiv i klubit pas fundit të majit 2017”, thuhet në faqen e klubit anglez.