Liverpool nuk kursen për portierin spanjoll

132

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk është i kënaqur me portierin Mignolet dhe është në kërkim të një portieri tjetër gjatë verës.

Ai po interesohet për portierin spanjoll të Sevillas, Sergio Rico, që po kalon një edicion fantastik dhe do të jetë edhe pjesë e Euro 2016.

Sunday Express shkruan se, Liverpool për shërbimet e Ricos do të ofrojë 20 milionë euro.