Liburni eliminon Prishtinën dhe kualifikohet në gjysmëfinale

288

Liburni është kualifikuar në gjysmëfinle të Kupës së Kosovës.

Klubi nga Gjakova është kualifikuar tutje, pasi ka arritur ta eliminoj Prishtinën 01, shkruan Gazetasheshi.com

Ndeshja e rregullt ka përfunduar në mënyrë të barabartë prej 3 me 3. Ndërsa, fituesi është ardhur vetë me anë të penalltive e ku më të mirë u treguan gjakovarët me rezultat prej 5 me 3.

Golat për vendasit i shënuan Durim Qorri, Oso Gjinovci dhe Fitim Krasniqi. Kurse, për mysafirët tre golat i shënoi Halim Selmanaj.

Liburnin në gjysmëfinale e pret skuadra e Llapit, ku në çerekfinale ka mposhtur skuadrën e Drenicës.

/GazetaSheshi/