Leicester City-Swansea, rezultat i “çmendur”

140

Me golat e Riyad Mahrez, Leonardo Ulloa dhe Marc Albrighton, Leicesteri e ka deklasuar Swansean duke e mundur 4:0.

Pas kësaj fitoreje, Leicester City numëron 78 pikë, ndërsa Tottenhami ka tetë më pak, por një ndeshje më pak të zhvilluar.

Kështu “Ujqërit” bëjnë afrim tjetër drejt bërjes së historisë në futbollin anglez.