Largohet Wenger, ky është trajneri i ri i Arsenalit

334

Sipas mediumit The Mirror, Wenger mund të shkurtojë kontratën e tij të fundit dhe të hyjë në sallën e bordit drejtues gjatë verës.

Por nëse kjo ndodh, francezi dëshiron që vetëm një njeri të instalohet si pasardhës i tij – një plan që nuk do të mirëpritet në Emirates.

Një prej emrave të lakuar mendohet se është ish-lojtari i Arsenalit, Mikel Arteta, i cili po bën përshtypje si ndihmës-trajner i Pep Guardiolas te Manchester City.

 Mikel Arteta is tipped to replace Arsene Wenger