Largohet nga Inter, transferohet në Juventus (FOTO)

270

Mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic mund të transferohet te rivali nga Serie A, Juventus.

Marcelo Brozovic mund të bëhet përforcim i ri i Juventusit.

Mesfushori i Interit spekulohet me transferim te kampioni i Serie A.

Mediat italiane raportojnë se reprezentuesi kroat është shndërruar në objektiv konkret për blerje nga “Bianconerët”.

Inter është në kërkim të mesfushorëve të tjerë dhe kjo ka shtuar shpresën e Juventusit se mund ta blejë ish mesfushorin e Dinamo Zagrebit.