Lamtumirë Leicester, Mahrez te klubi i madh për 50 milionë euro (FOTO)

371

Riyad Mahrez do të transferohet në Arsenal për 50 milionë euro.

Mesfushori i Leicester City ka arritur marrëveshje me “Gunners”, raporton “EuroSport”.

Futbollisti algjerian shkëlqeu në edicionin e kaluar duke ndihmuar ekipin të fitojë titullin e kampionit në Premierligë.

Por, përkundër interesimit nga Real Madrid dhe Barcelona, Mahrez ka zgjedhur Arsenalin.