- Advertisement -

Gjilani përforcon sulmin dhe mesfushën, transferon dy lojtarë

Gazetari sportiv, Arlind Sadiku, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter, ka...

Dardana do të sqaroj çështjen OJQ apo biznis privat, fton të gjithë për pjesëmarrje

Klubi i Dardanës ka njoftuar se do të mbahet një takim i Kuvendit të OJQ...

Drita e zyrtarizon: Rron Broja është “Intelektual”

Drita ka njoftuar gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht për transferimin e Rron Brojës në...

Sulmuesi i njohur afër marrëveshjes me Ballkanin

Gazetasheshi.com mëson se Theophilus Solomon është shumë pranë kalimit në klubin e Ballkanit. "Për shkak të...

Shqipëria zyrtarizon dy ndeshje me Kosovën, ja datat e ndeshjeve

Kombëtarja shqiptare U-17, e drejtuar nga trajneri Ervin Bulku do të zhvillojë dy ndeshje miqësore...

Brazili kalon në finalen e madhe të Lojërave Olimpike

Brazili është kualifikuar në finalen e madhe të Lojërave Olimpike. Brazili triumfoi pas penalltive ndaj Meksikës,...

Neymari i tmerron tifozët e PSG-së me shtimin në peshë – vihet re barku i tij

Neymari është duke e shijuar dukshëm pushimin veror, por fotografitë tregojnë se ka shtuar peshë...

Drenica gati për goditjen e madhe në mbrojtje, marrëveshje me mbrojtësin e Partizanit

Pas Harallamb Qaqi, edhe Hektor Idrizaj do vijojnë karrierën te Drenica. Vlonjati që u largua nga...

Dy gjigantët e Superligës në garë për Blerim Krasniqin

Blerim Krasniqi edhe përfundmisht do të largohet nga Shqipëria, ku do të transferohet në Superligën...

ZYRTARE: Kjo është data kur hedhet shorti për fazën e grupeve

Njëra nga garat më të mëdha në kontinentin e vjetër është padyshim ajo e Ligës...