Lajm shumë i keq për Interin

165

Lajme të këqija vijnë për Interin nga Kina, pasi lojtari për të cilin interesohej klubi italian ka zgjedhur të transferohet te Vijareali në Spanjë.

Bëhet fjalë për sulmuesin kolumbian, Roxher Martinez, që do të largohet nga Jiangsu Suning.

Sulmuesi ishte në orbitën e klubit zikaltër, së bashku me një tjetër lojtar të këtij klubi, ish lojtarin e Çelsit, Ramires.

Ky klub ka të njëjtët pronarë si Interi, familjen kineze Zhang.

Vijareali ka paguar shifrën prej 15 milion eurosh për kolumbianin, i cili do ti bashkohet ekipit në ditët në vijim. Pronari Zhang e falënderoi lojtarin dhe i uroi suksese në të ardhmen, “Të falënderojmë për golat e shumtë që kë shënuar për ne dhe të urojmë suksese ne ekipin e ri”.

Roger-Martinez4