Lajm fantastik për Mourinhon para ndeshjes me Manchester Cityn (FOTO)

226

Sergio Aguero mund të humbas derbin ndaj Manchester Unitedit, pasi goditi me bërryl mbrojtësin e West Hamit në fitoren 3:1 të Cityt.

City shënoi fitoren e tretë në Premierligë, duke mundur West Hamin.

Por, pas ndeshjes Pep Guardiola ka marrë një lajm të keq.

Guardiola mund të humbas sulmuesin kryesor të skuadrës, Sergio Aguero, në derbin e 10 shtatorit, ndaj Manchester Unitedit.

Argjentinasi në 15 minutat e fundit të ndeshjes City – West Ham, ka goditur me bërryl mbrojtësin Winston Reid, dhe kjo goditje mund t’i kushtojë me dënim atij nga FA.