Ky është lojtari i parë që largohet nga Liverpooli

164

Duket se skuadra e West Ham United është duke e monitoruar situatën e kapitenit të Liverpoolit, Jordan Henderson.

Brentwood Gazette ka raportuar se klubi anglez ka përgatitur rreth 25 milionë funte për lojtarin e Liverpoolit dhe synon transferimin e tij.

Në anën tjetër kapiteni në fjalë për momentin është duke kaluar momente të mira, mirëpo oferta e West Ham pritet të jetë modeste dhe do të kishte pagë më të mirë.

Kurse sot West Ham Unitedi ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit 18-vjeçar të Valencias, Toni Martinez.