Ky është golashënuesi më i mirë i fazës së grupeve – pjesë e listës edhe Xherdan Shaqiri

149

Faza e grupeve në “Euro 2020” ka përfunduar dje.

Pas tre xhirove të zhvilluara në Evropian, golashënuesi më i mirë është Cristiano Ronaldo me 5 gola.

Pas tij vjen Patrik Schick, Forsberg, Lukaku, WiIjnaldum dhe Lewandowski me nga 3 gola.

Në pozitën e 9-të është Xherdan Shaqiri me 2 gola.