Ky është formacioni mundshëm i vitit në Premierligë

174

Është publikuar formacioni i mundshëm i vitit i Ligës Premier.

Për dallim prej viteve tjera kur dominonin lojtarët e ekipeve të mëdha, këtë sezon në 11-shen e vitit gjenden katër futbollistë të Leicester Cityt dhe po aq të Tottenham Hotspurs.

Ndërsa me nga një lojtarë përfaqësohet Arsenali, Manchester United dhe West Ham Unitedit.

Ky është formacioni i vitit i Ligës Premier 4-4-2:

Portier: David De Gea (Man. Utd);
Mbrojtës: Bellerin (Arsenal), Alderweireld (Tottenham), Morgan (Leicester), Rose (Tottenham);
Mesfushorë: Mahrez (Leicester), Kante (Leicester), Alli (Tottenham), Payet (West Ham Utd);
Sulmues: Vardy (Leicester), Kane (Tootenham).