Ky është formacioni më i mirë në Premirë League për Cesc Fabregas (Foto)

194

Cesc Fabregas tashmë ka zgjedhur formacionin e tij ideal se si do të dukej në Ligën Premier. Futbollisti i skuadrës londineze Chelsea, ka analizuar në Sky Sport rrjedhën e kampionatit, me ç’rast ka ardhur në përfundim edhe deri tek ky formacion:

once-ideal-de-CescFormacionin e titullarëve e dominojnë futbollistët e Leicester Cityt dhe Tottenhamit, deri sa spanjolli ka befasuar me zgjedhjen e krahut tëmajtë të mbrojtjes si dhe me mungesën e ndonjë futbollisti të skuadrës së tij, përcjellë lajmin Gazeta Sheshi.