Kuqezinjtë nisen drejt Austrisë, foto pafund para nisjes

169

Miqësorja e parë për këtë vit e Kombëtares shqiptare kundër Austrisë do të zhvillohet nesër, në orën 17:30, në stadiumin “Ernst Hapel” të Vjenës.

Shqipëria është përballur gjashtë herë ndaj Austrisë dhe ka pësuar po kaq humbje.

Kombëtarja austriake është një prej atyre kundërshtarëve që kuqezinjtë jo vetëm janë mundur rregullisht, por kanë vuajtur për t’u shënuar qoftë edhe një gol.

Ekipi kuqezi është nisur pasditen e sotme drejt Vienës ku nesër do të zvhillojë edhe takimin. Djemtë janë parë të qeshur para nisjes ku nuk kanë mungur edhe fotot e shumta. Skuadra e De Biazit ka si synim të shikojë gjendjen para startit të Europianit, transmeton Panorama Sport/

12208319_1267728813255672_8377982739422469822_n10649473_1267728803255673_4751895705024953319_n12472287_1267728759922344_3504390042204731091_n