Kroos afër Arsenal-it

135

Toni Kroos është ofruar një lëvizje të bujshme për t’u bashkuar me Arsenalin. Ylli i Real Madrid, ka një kontratë deri në vitin 2020, por thuhet se është duke konsideruar të ardhmen e tij në Bernabeu.

Sipas prestigjiozes madrilien AS, mesfushori madrilen tashmë ka një numër të mëdha të ofertave për t’u larguar. Mirëpo, gunners kan paraqitur një ofertë, për yllin e Real Madridit, dhe i kanë afruar një pagë të majshme.

/Gazeta Sheshi/