Kosumi drejton takimin hapës ndërmjet Vushtrrisë dhe Gjilanit

167

Besfort Kosumit i është besuar bilbili për të drejtuar duelin hapës të javës 20-të, Vushtrrisë dhe Gjilanit. Ndërkohë, Bajram Gashi i është besuar kryendeshja fundjavës mes Besës së Pejës dhe Feronikelit, që luhet të dielën në “Shahin Haxhiislami”.

Mentor Baliu është në Kizhnicë, Nazmi Raci në Merdar, kurse Fatmir Tahiri në kryeqytet. Burim Jahmurataj udhëton në Mitrovicë.

Superliga – Java 20

Orari dhe gjyqtarët

E premte: Ora 13:30

Vushtrria – Gjilani                       SSK

(B.Kosumi. D. Preniqi. A.Ejupi. I.Ceraviku)

E shtunë: Ora 13:30

Hajvalia – Drita                         SSK

(M. Baliu. J. Gashi . V.Kelmendi. G.Nuza)

Llapi – Istogu

(N. Rraci. F.Abrashi. R.Hyseni. A.Halilaj)

Prishtina – Liria

(F.Tahiri. I. Kabashi. K. Bajrami. H.Hajdari)

E diel: Ora 13:30

Besa – Feronikeli                       SSK

(B.Gashi. F.Berisha. E.Baliqi. L.Mustafa)

Trepça ‘89 – Drenica

(B.Jahmurataj. F.Sekiraqa. M.Berisha. M.Bejtullahu)