Kosova në grup me Shqipërinë, ja kundërshtarët e tjerë të vashave “dardane”

137

Vashat kosovare në grup do ta kenë Kombëtaren e Shqipërisë.

Kombëtarja e Kosovës në futboll në kategorinë e femrave ka mësuar kundërshtaret për ndeshjet parakualifikuese në Kupën e Botës 2023.

Në shtëpinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës u tërhoq shorti ku ‘Dardanet’ mësuan kundërshtaret.

Në Grupin F, si kundërshtarë Kosova do t’i ketë këto shtete: Norvegjia, Belgjika, Polonia, Armenia dhe Shqipëria.

Në Grupin F, si kundërshtarë Kosova do t’i ketë këto shtete: Norvegjia, Belgjika, Polonia, Armenia dhe Shqipëria.


Ndeshje te para priten të fillojnë nga muaji shtator i këtij viti.