Kokëçarje për Pellegrinin: Sterling K.O

106

Lajme të këqija nga infermieria për trajnerin e Manchester City, Manuel Pellegrini. Ekzaminimiet mjeksëore treguan se dëmtimi i Raheem Sterling është më serioz seç dukej. 21-vjeçari ka pësuar një dëmtim muskulor dhe koha e rikuperimit është rreth 8 javë. Kështu 62-vjeçari duhet të impovizojë për repartin e avancuar pasi Sterling do të mungojë jo pak.

Me një tjetër dëmtim, gjasat e qytetarëve për të përfunduar në pozitën e katërt janë tejet të vogla, duke marrë parasysh edhe orarin tejet të vështirë.

Kështu siç po shkojnë gjërat, Guardiola zorr se do luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e rradhës.

/Gazeta Sheshi/